Akademia Aktywności Ruchowej to pilotażowy projekt, który stworzyliśmy aby udowodnić, że poprzez sport możemy pokonać każde ograniczenia. Akademia jest skierowana przede wszystkim do dzieci zagrożonych chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak astma, atopowe zapalenie skóry i inne choroby alergiczne, wady postawy czy otyłość.

Celem Akademii jest zainteresowanie uczestników ruchem i umożliwienie im sprawdzenia się w różnorodnych dyscyplinach sportu, a przy okazji wdrożenie nawyków zdrowego trybu życia.  Pokazujemy, że wolny czas można wypełniać aktywnością sportową, która nie tylko poprawi samopoczucie, ale także nauczy umiejętności integracyjnych, zdrowej rywalizacji i koleżeństwa.

Dyscypliny sportowe, które obejmuje Akademia to przede wszystkim żeglarstwo, tenis ziemny, koszykówka, siatkówka, piłka nożna plażowa, jazda na łyżwach, crossfit. W zależności od pory roku zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej, otwartym boisku, lesie, plaży, kortach tenisowych i lodowisku.

W projekcie biorą udział dzieci w wieku od 5 do 17 lat, a zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych trenerów, specjalistów i instruktorów sportu, dla których praca z dziećmi jest prawdziwą pasją.

Ruszył nowy nabór do Akademii!

Zgłoszenia: https://forms.gle/w2TcjFqR1mCGriqG9