Czy zdrowe może być smaczne?, czy smaczne oznacza zdrowe? Dzień dziecka 2015

Festyn na plaży z okazji dnia dziecka 2015.

31 maja na plaży Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia powstało miasteczko żeglarskie, a w nim zbudowaliśmy strefę SLIMFACTORY. Poprzez zabawę, pokazywaliśmy dzieciom wartość warzyw i owoców oraz istotność ich spożywania w codziennej diecie. Mając na uwadze to ,że dzieci nie mają wpływu na to ,co dostają do jedzenia , pokazywaliśmy również rodzicom, jak przygotowywać posiłki i zachęcić do ich uzupełniania warzywami i owocami.
Impreza była współorganizowana z Sopockim WOPR. Oprócz udziału w warsztatach Slim Factory oraz zwiedzaniu miasteczka żeglarskiego, wśród atrakcji, przewidziane były między innymi przejazdy quadami oraz motorówkami ratowniczymi, ścianka wspinaczkowa, liczne konkursy i zabawy dla dzieci, pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników Sopockiego WOPR oraz prezentacja sprzętu ratowniczego wykorzystywanego w górach i nad morzem. Dzieci miały też możliwość zwiedzenia siedziby Sopockiego WOPR i wejścia na wieżę widokową. Chętni będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

plakat

galeria zdjęć

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.