Budowa „Sopockiego Portu Zdrowia” coraz bliżej

8 sierpnia 2021, 18:51,
Budowa „Sopockiego Portu Zdrowia” coraz bliżej

Statystyki pokazują, że choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej dzieci. Z atopowym zapaleniem skóry walczy już co piąty człowiek, a na astmę choruje co dziesiąta osoba.  Dzieci cierpiących na choroby cywilizacyjne z roku na rok przybywa.

Efekty naszych działań wspierających walkę dzieci z tymi chorobami są widoczne gołym okiem. Daje nam to mnóstwo radości, satysfakcji i energii do dalszej pracy. Świadomość, że potrafimy i możemy pomóc dodaje nam skrzydeł i motywuje do sięgania po więcej.

Obecnie z zajęć na basenie solankowym korzysta około 450 dzieci miesięcznie. Planujemy zwiększyć tę liczbę nawet pięciokrotnie i objąć opieką nawet 2,5 tysiąca dzieci!

Ogranicza nas jednak dostępna infrastruktura. Dlatego Fundacja Sport na Zdrowie staje przed wyzwaniem budowy nowoczesnego, wyjątkowego, a do tego pierwszego w Polsce i Europie Ośrodka Rehabilitacyjnego „Sopocki Port Zdrowia”. Będziemy tu wdrażać innowacyjne programy leczenia, terapii i rehabilitacji dzieci z sopocką solanką w tle.

Wizualizacja „Sopockiego Portu Zdrowia”

„Sopocki Port Zdrowia” będzie nowoczesnym kompleksem z dwoma basenami solankowymi, tężnią solankową, grotą solną, pijalnią wody solankowej, salami rehabilitacyjnymi i dydaktycznymi oraz gabinetami lekarskimi i zabiegowymi. W oparciu o lokalne zasoby naturalne m. in. solankę samoistnie wypływającą z naturalnego źródła czyli zdroju św. Wojciecha w Sopocie oraz szczególny klimat idealny do talasoterapii będziemy tu wdrażać innowacyjne programy leczenia, terapii i rehabilitacji dzieci i dorosłych.

Budowa „Sopockiego Portu Zdrowia” to dla nas ogromne wyzwanie, także finansowe. Pierwszy etap inwestycji planujemy zrealizować w latach 2020-2021. W tym czasie powstanie cały budynek, a pierwszy jego poziom (z dwoma basenami solankowymi i zapleczem sanitarnym) zostanie oddany do użytku. Na realizację tego planu potrzeba nam około 8 mln zł. Dzięki zaangażowaniu w projekty badawcze oraz wsparciu unijnemu udało nam się pozyskać 5 mln. Niestety pozostała kwota 3 mln złotych jest dla nas Oceanem nie do przepłynięcia.

”Gdy myślimy o realizacji marzeń, nigdy nie jesteśmy sami..” – podążając za słowami Prezes naszej Fundacji, Pani Ewy Lewandowskiej liczymy, że wspólnie uda nam się zrealizować ten cel i sprawimy, że nowopowstały Ośrodek będzie wyjątkowym miejscem, a jego wizytówką będą dziecięce uśmiechy.

Jednak aby zrealizować nasze marzenie potrzebujemy też Waszego wsparcia. Pomagać można na wiele sposobów:

  • Poprzez zbiórkę naFacebooku: www.facebook.com/SportNaZdrowieSopot
  • Przekaż 100 zł  i odbierz pamiątkową cegiełkę kryształowego żagla. Każda cegiełka to jeden kryształek tworzący żagiel. Docenimy Twój wkład w budowę „Sopockiego Portu Zdrowia”. W holu głównym budynku na ścianie powstanie żagiel składający się z kryształków, wszystkich cegiełek od Darczyńców, które będą symbolizowały Waszą pomoc.
  • Klikając w link https://sportnazdrowie.org/wesprzyj-nas/ wybierz dogodną formę przekazania darowizny.
  • Możesz wesprzeć naszą budowę również tradycyjnym przelewem: Fundacja Sport na Zdrowie, nr konta 64 1160 2202 0000 0001 9840 3840