Z przymrużeniem oka wszystkiemu winna jest alergia. Dlatego zainicjowana w 2011 roku Fundacja początkowo całą uwagę skupiła na problemie uczuleń. Od nich wszystko się zaczyna – atopowe zapalenie skóry, astma, zapalenie spojówek i chroniczny nieżyt nosa. Zdarza się, że schorzenia występują razem, powodując sporo komplikacji i dyskomfortu w codziennym życiu. Leczenie niesie ulgę, ale konsekwencje leków antyhistaminowych i sterydowych powodują, że dzieci zaczynają zmagać się z otyłością i wadami postawy.

Łącząc lata doświadczeń, współpracę z autorytetami medycznymi i zaangażowanie Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia udaje nam się proponować wymierną i zauważalną pomoc, w której jedną stroną medalu jest leczenie, a drugą sport. Takie połączenie powoduje, że mali podopieczni dostają coś najważniejszego. Pewność, że wszystko jest możliwe, ponieważ chorobę można okiełznać.

Razem oswajamy dolegliwości i piszemy kolejne historie pełne uśmiechu i dziecięcej radości z żaglami i solanką w tle. Edukujemy, informujemy oraz stawiamy na najnowsze osiągnięcia terapii sportowej. Otwartość i wiara, że sport czyni cuda wraz z innowacyjnym podejściem do chorób cywilizacyjnych  wspierają dzieci i rodziców w walce o słoneczne dzieciństwo bez łez i niepokoju.

Projekty badawczo-rozwojowe